Genel Bilgi
 

Kurulduğu günden beri öğrencilerine nitelikli bir eğitim vermeyi temel misyonu olarak gören Bayburt Eğitim Fakültesi aktif olarak Temel Eğitim Bölümü altında Sınıf Eğitimi ve Okul Öncesi Eğitimi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü altında Fen Bilgisi Eğitimi ve Matematik Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü altında Türkçe Eğitimi ve Sosyal Bilgiler Eğitimi, Eğitimi Bilimleri Bölümü altında Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü altında İngiliz Dili Eğitimi ve Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü altında Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi  Anabilim dallarında öğrenciler eğitim görmektedirler.

 

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı itibariyle 1000 Kız, 589 Erkek olmak üzere toplam 1589 öğrenci eğitim almaktadır. Fakültemiz öğrenci sayısı ve güçlenen akademik kadrosu ile önde gelen eğitim fakültelerinden biri olma yolunda hızla ilerlemektedir. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılından itibaren yeni hizmet binasında eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmeye başlayan fakültemiz, öğrencilerine çağın gereklerine uygun en iyi eğitimi vermeyi amaçlamaktadır. Fakültemizde, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Fen Bilgisi Eğitimi gibi alan dersleri laboratuvarlarında, öğretmenlik uygulaması ve okul deneyimi dersleri ise Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında fakültemiz öğretim elemanları rehberliğinde yürütülmektedir. Ayrıca, topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında kamuya ait farklı kurumlarla işbirliği yapılarak öğrencilerimizin toplumsal hizmetlere katılımları sağlanmaktadır.

 

Fakültemizde 3 Bilgisayar laboratuvarı, kapasiteleri 35 ila 132 arasında değişen tamamı bilgisayar ve projeksiyon cihazlarıyla donatılmış 44 derslik bulunmaktadır. 2016-2017 Eğitim-Öğretim Güz Dönemi itibariyle Fakültemizde 3 Profesör, 2 Doçent, 22 Yardımcı Doçent, 1 Öğretim Görevlisi ve 27 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 55 öğretim elemanı bulunmaktadır.

Tekil Ziyaret : 1503
Toplam Ziyaret : 5709